PW 80 OMEGA

Modüler Bölme Duvar Sistemleri

Pw 80 sistemi; dolu, kapı ve camlı modüllerden oluşmaktadır. Camlı modüler fabrikamızda monoblok olarak hazırlanmakta, böylelikle milimetrik hassasiyette temiz ve montaja hazır halde şantiyeye sevk edilebilmektedir. Şantiye ortamında çok zor olan kesim ve temizlik işlemlerine gerek duyulmamaktadır.  
 
Pw 80 modüler bölme sistemimiz ses ve yangın yalıtımında uluslararası normlara uygundur.
 
Camlı modülerin içine yerleştirilebilen 16 veya 25 mm ebatlarındaki jaluziler özel çalışma hacimleri yaratırken, aynı zamanda mekanlar arası görsel iletişimin devamlılığını sağlar. Dolu modüler değişik renk ve dokularda silinebilir vinil duvar kağıdı, melamin veya laminat kaplı panellerdir. Özellikle ofislerde büyük bir problem teşkil eden elektrik, haberleşme ve bilgisayar kablolarının modül içlerinden geçişi mümkündür. Alüminyum profillerde natural mat eloksal ve tüm Ral renkleri uygulanabilir.
 
Kapı modülerinde kullanılan kanatlar standart olarak petek dolgulu laminat yüzeylidir. Opsiyonel olarak ahşap kaplama natürel cilalı veya dişbudak kaplama üzeri amerikan cilalı seçenekleri de kullanılabilir. Ayrıca ithal kol, kilit ve menteşe aksesuarları ile montajı yapılan 8-10 mm kumlamalı veya şeffaf temperli cam kapı kanadı opsiyonel olarak tercihinize sunulmuştur. 
OSKO Pw 80 - OMEGA
MODÜLER BÖLME DUVAR SİSTEMİ
TEKNİK ŞARTNAMESİ

 

 
·  Alüminyum bitiş profilleri, C kesitli galvanize çelik taşıyıcı profiller ve 12,5 mm kalınlığında ithal vinil duvar kağıdı kaplı alçı levhalar veya 8-12 mm kalınlığında melamin kaplı paneller kullanılarak hazırlanan dolu modüller, sisteme uygun kapı modülü ve camlı modüllerin proje ve detaylarına uygun olarak yan yana getirilerek montajı ile oluşan bölme duvar sistemidir. İki modülün yan yana gelmesi ile oluşacak olan derzlerde alüminyum derz kapatma profili kullanılacak, montaj vidaları plastik örtü elemanı ile kapatılacaktır.
 
·  Duvar kalınlığı 80 mm olacaktır.Sistem ağırlığı 20-30 kg/m2 olacaktır.
 
·  Dolu modüllerde ses ve ısı yalıtımı için minimum 50 mm kalınlığında mineral yün levha izolasyon malzemesi kullanılacaktır.
 
·  Görünen tüm profiller minimum 1,8 mm et kalınlığında alüminyum olacaktır.
 
·  İki adet 4 mm cam arasında 25 mm şerit kalınlığında, 18 mikron et kalınlığında buton kumanda ile kontrol edilebilen mikro jaluzinin çalışması için tasarlanmış özel kesitli alüminyum profillerden imal edilecek olan monoblok camlı modüller, projede belirtilen ölçülerde, fabrika ortamında, camların iç yüzünde toz, leke vb. kusurlar kalmayacak şekilde temizliği sağlanarak, hazırlanacaktır.
 
·  Özel kesitli alüminyum kapı profilleri ile imal edilecek olan kapı kasaları proje ölçülerine göre fabrika ortamında hazırlanacak, kilit deliği açılmış olarak şantiyeye getirilecektir.
 
·  Laminat Kapı kanadının bitmiş hali minimum 42 mm et kalınlığında olacaktır. Ahşap serim kayıtları ile oluşturulacak olan konstrüksiyon içine kağıt petek iç dolgu yerleştirilecek bunun üzerine her iki yüzde 6 mm kalınlığında MDF üzeri laminat kaplama yapılacaktır. Cumbalarda masif ahşap kullanılacaktır. Kapı kolu ve kilidi; isteğe bağlı olarak topuz tip mat krom veya basma ofis tipi olacaktır. Kapı kanadı, alüminyum kapı kasası içerisine en az 3 adet çelik menteşe ile monte edilecektir.
 
·  8 mm Temperli cam kapı kanadı, ithal Studio Dorma, çift kapı kanatlarında Studio Dorma cam-cama anahtarla kilitlenebilen tipte basmalı kapı kolu ve menteşe elemanları ile kapı kasa ünitesi üzerine monte edilecektir. 

Teknik Özellikler

Sistem Kalınlığı : 80 mm 
Sistem Ağırlığı : 20  - 40 kg / m2
Konstrüksiyon : Görünen tüm profiller alüminyum, taşıyıcı profiller galvanize çelik
Profil Rengi : Natürel eloksal veya istenilen RAL kodunda   elektrostatik toz boya
Modül Ebatları : Proje bazında istenilen ölçülerde
Derzler : Omega profili ve pvc örtü elemanı
Dolu Modüller : İsteğe bağlı 8 - 12 mm Melamin, MDF Lam paneller veya 12.5 mm alçı levha üzeri ithal vinil duvar kağıdı
Camlı Modüller : Fabrikada hazırlanmış monoblok modüller
Camlar : Standart çift sıra 4 veya 6 mm düz şeffaf cam 
Cam Dizayn : İsteğe bağlı tamamen kumlama, şekilli - çizgili kumlama, logo işleme 
Jaluzi : Düğme kumandalı, 16 veya 25 mm kalınlıklarda
Kapı Modülü : Fabrikada hazırlanmış monoblok alüminyum kasa
Cam Kapı Kanadı : 8 veya 10 mm temperli cam
Ahşap Kapı Kanadı : 40 mm petek dolgulu HPL Laminat veya Doğal Ahşap kaplama
Kapı Kolu : Alüminyum veya Paslanmaz Çelik
Kilit : Barelli kilit
Menteşe : Paslanmaz yaprak menteşe veya opsiyonel kapı kasasına entegre, karşılığa geçerek, 3 boyutta ayar imkanı sağlayan, paslanmaz çelik veya ithal alüminyum
Yalıtım Malzemesi : 50 mm kalınlığında mineral yün duvar levhası
Opsiyonel Profiller : Kablo Kanalı

Teknik çizimleri lütfen yapi@osko.com.tr

e-mail adresimizden talep ediniz.
TOP