PW 40 PURE

Modüler Bölme Duvar Sistemleri

Sistemde düşey kayıt bulunmaması, şeffaflığı maksimum seviyeye taşırken, görsel iletişimin sürekliliğini kısıtlamayan aynı zamanda sirkülasyonu ve ortam seslerini kullanıcının isteği doğrultusunda sınırlandırmaya olanak sağlayan iç mekan bölme sistemidir.

Zemin, tavan, ve duvar bitişlerinde özel detayı ile minimalize edilmiş olan alüminyum profiller içine 8 - 10 - 12 mm kalınlığında temperli veya opsinoyel lamine camların özel bağlantı aparatları ile yanyana montajının yapılması ile oluşturulan sistemde, camların düşey birleşiminde şeffaf  PVC profiler kullanılır. Böylece alüminyum kapı kasası hariç, düşeyde profil görülmez. Kapı kasası içinde tercihinize göre laminant, doğal ahşap kaplamalı veya şeffaf, kumlamalı, firma logosu işlenmiş cam kanatlar kullanılabilir. Tamamen şeffaf bir sistem istenildiğinde ise alüminyum kasa profili iptal edilerek, cam kanat, cam cama menteşeler veya zemine gömme kapı kapatıcı kullanılarak çalıştırılabilir.

OSKO Pw 40-PURE

CAM CAMA BÖLME DUVAR SİSTEMİ

TEKNİK ŞARTNAMESİ

 

Zemin, duvar ve tavan bitişlerinde özel tasarlanmış görünen bitmiş yüksekliği 50 mm olan alüminyum kapaklı şase profili kullanılan ortada cam cama birleşimlerinde özel şeffaf PVC H ve U kesitli birleşim profilleri kullanılan 8,10 veya 12 mm temperli camların, sisteme uygun şekilde özel olarak imal edilen 42 mm kalınlıkta ahşap dolu modülerin ve, sisteme uygun özel kapı kasa profili ve tercihe göre cam veya ahşap kapı kanatlarının oluşturduğu ofis bölme sistemidir.

Duvar kalınlığı 40 mm ‘dir.

Sistem ağırlığı 25-35 kg/m2 ‘dir

Alüminyum profillerin yüzeyi isteğe bağlı olarak natürel mat eloksallı veya istenilen RAL renginde elektrostatik toz boyalı olacaktır.

Sistemi oluşturan taşıyıcı özellikteki alüminyum profiller min. 2 mm, yük taşımayan, dekoratif amaçlı alüminyum profiller ise min. 1,2 mm et kalınlığında olacaktır. 

Kapı kasa profilinin kanadı taşıyan yüzeyi 3,5 mm diğer yüzeyleri min. 1,8 mm et kalınlığında olacaktır.

Dolu Modüller, ahşap serim kayıtları ile oluşturulacak olan konstrüksiyon içine kağıt petek iç dolgu yerleştirilecek bunun üzerine her iki yüzde 6 mm kalınlığında MDF üzeri laminat veya doğal ahşap kaplama yapılır. Cumbalarda aynı kaplama veya masif ahşap kullanılacaktır.

Dolu modüllerin zemin, tavan ve duvarda alüminyum şase detayına birleşimi için üst ve alt kenarına (duvar birleşimi  varsa yan kenarına da) 12x25 mm ebatlı çıtalar monte edilir ve bu çıtalar üzerinden şase profilinin montaj detayına göre tespit edilir.

Dolu modülün yan kenarlarında cam birleşimi olduğunda temperli cam özel PVC "U" profil ve VHB şeffaf bant vasıtası ile dolu modülün yan yüzeyine yapıştırılarak tespit edilir.

Dolu modülün yanında veya altında kapı kasa modülü olması halinde 12x25 mm çıtalar kapı kasasının dolu modüle bakan tarafına merkeze gelecek şekilde boydan boya vida ile tespit edilir ve dolu modül, kapı kasasına bakan yüzeyinde bu çıtanın içine girebileceği bir kanal olacak şekilde hazırlanır. Dolu modül bu çıtaya VHB bant kullanılarak kanal içinden yapıştırılarak tespit edilir.

Camlı modüller duvar, zemin ve tavana tespit edilmiş olan özel şase profili içine detayda gösterildiği şekilde alüminyum şase bağlantı parçalarının 8x25 mm bağlantı vidaları ile sıkılması ile tespit edilir. Şase profilinin ve şase bağlantı profilinin cama temas eden yüzeyine 5 mm kalınlıkta PUR yastıklar yapıştırılarak cam montajı için ideal bir temas yüzeyi sağlanır. Camlar, zeminde bulunan şase profili içine yerleştirilirken polyamid takozlar vasıtası ile 25 mm yükseltilerek bağlantı vidasının montaj boşluğu temin edilirken aynı zamanda bu polyamid takozlar zemindeki terazi bozukluklarını gidermek amacıyla da kullanılır. Polyamid takozların kullanılması camların alüminyum yüzeyle temas ederek kırılmasını da  önler.

Yukarıda tarif edildiği şekilde montajı yapılan camların yan yana birleşimlerinde iki cam arasında özel şeffaf sert PVC "H" profiller kullanılır. Camın yapıştırılacak olan yüzeyindeki yapışma kalitesini olumsuz yönde etkileyebilecek olan toz ve kiri temizlemek için temiz bir bez yardımı  ile camın kenarı özel primer ile silinir. "H" profillerin iki tarafında önceden yapıştırılarak hazırlanmış 0,50 mm kalınlıkta şeffaf VHB bantların cam tarafındaki yüzeyinde bulunan koruyucu film tabakası çıkartılarak camın kenarı üzerine yapıştırılarak tespit edilir. "H" profilin diğer yüzeyinde aynı şekilde diğer cam yapıştırılarak cam cama birleşim detayı oluşturulur.  Kullanılan VHB bandın özelliği sayesinde 3 gün içinde mükemmel bir birleşim sağlanır.

Cam ve dolu modüller ile birleşimi yukarıda tarif edilen esaslara uygun şekilde yapılan alüminyum kapı kasa profilleri içine ahşap veya cam kapı kanatlarının monte edilmesi ile kapı modülleri oluşturulur. kapı kasa üniteleri proje ölçülerine göre fabrika ortamında hazırlanacak, kilit deliği açılmış olarak şantiyeye getirilecektir.

Laminat Kapı kanadının bitmiş hali minimum 42 mm et kalınlığında olacaktır. Ahşap serim kayıtları ile oluşturulacak olan konstrüksiyon içine kağıt petek iç dolgu yerleştirilecek bunun üzerine her iki yüzde 6 mm kalınlığında MDF üzeri laminat kaplama veya doğal ahşap kaplama yapılacaktır. Cumbalarda masif ahşap kullanılacaktır. Kapı kanatlarında rozetli tip basmalı kapı kolu ve barelli kilit kullanılacaktır. Kapı kanadı, alüminyum kapı kasası içerisine en az 3 adet çelik menteşe ile monte edilecektir. Menteşeler kasaya özel üç boyutlu ayar yapılabilen gömme menteşe karşılığı ile tespit edilecektir.

8 mm Temperli cam kapı kanadı anahtarla kilitlenebilen tipte basmalı kol kilit ve menteşe elemanları ile kapı kasa ünitesi üzerine vidalanarak monte edilecektir. Menteşeler kasaya özel üç boyutlu ayar yapılabilen gömme menteşe karşılığı ile tespit edilecektir. 

Teknik Özellikler

Sistem Kalınlığı : 40 mm
Sistem Ağırlığı : 30 kg / m2
Profil Rengi : Natürel eloksal veya istenilen RAL kodunda elektrostatik toz boya
Derzler : Cam-cama birleşimde şeffaf  PVC profiller
Dolu Modüller : 50 mm kağıt petek dolgulu sunta üzeri doğal ahşap veya HPL Laminat kaplama
Camlar :  8 - 10  - 12 mm kalınlığında Temperli veya Lamine cam
Akustik Performans : 4+5 mm Akustik PvB Lamine cam
Cam Dizayn : İsteğe bağlı tamamen kumlama, şekilli - çizgili kumlama, logo işleme
Kapı Modülü : Fabrikada hazırlanmış monoblok alüminyum kasa
Cam Kapı Kanadı : 8 veya 10 mm temperli cam
Ahşap Kapı Kanadı : 40 mm petek dolgulu HPL Laminat veya Doğal Ahşap kaplama
Kapı Kolu : Alüminyum veya Paslanmaz Çelik
Kilit : Barelli kilit
Menteşe : Kapı kasasına entegre edilen karşılığa geçerek, 3 boyutta ayar imkanı sağlayan, paslanmaz çelik veya ithal alüminyum
Opsiyonel Profiller : Kablo Kanalı

Teknik çizimleri lütfen yapi@osko.com.tr

e-mail adresimizden talep ediniz.
TOP