PW 100 Crystal

Modüler Bölme Duvar Sistemleri

Pw 100 Crystal Modüler Bölme Sistemi düşey kayıt bulunmaması, şeffaflığı maksimum seviyeye taşırken, görsel iletişimin sürekliliğini kısıtlamayan aynı zamanda sirkülasyonu ve ortam seslerini kullanıcının isteği doğrultusunda sınırlandırmaya olanak sağlayan iç mekan bölme sistemidir.

Zemin, tavan, ve duvar bitişlerinde özel detayı ile minimalize edilmiş olan alüminyum profiller içine çift sıra 8 - 10 - 12 mm kalınlığında temperli veya opsinoyel lamine camların özel bağlantı aparatları ile yanyana montajının yapılması ile oluşturulan sistemde, camların düşey birleşiminde şeffaf  PVC veya polikarbon profiller kullanılır. Böylece alüminyum kapı kasası hariç, düşeyde profil görülmez. Kapı kasası içinde tercihinize göre laminant, doğal ahşap kaplamalı veya şeffaf, kumlamalı, firma logosu işlenmiş cam kanatlar kullanılabilir. Tamamen şeffaf bir sistem istenildiğinde ise alüminyum kasa profili iptal edilerek, cam kanat, cam cama menteşeler veya zemine gömme kapı kapatıcı kullanılarak çalıştırılabilir.

OSKO PW 100 CRYSTAL

CAM CAMA BÖLME DUVAR SİSTEMİ

TEKNİK ŞARTNAMESİ

Zemin, duvar ve tavan bitişlerinde özel tasarlanmış alüminyum profiller ve cam cama birleşimlerinde özel şeffaf PVC veya Polikarbon H ve U kesitli birleşim profilleri kullanılan 8,10 veya 12 mm temperli çift sıra camların, sisteme uygun şekilde özel olarak imal edilen ahşap dolu modülerin ve, sisteme uygun özel kapı kasa profili ve tercihe göre cam veya ahşap kapı kanatlarının oluşturduğu ofis bölme sistemidir.

Duvar kalınlığı 100 mm ‘dir.

Sistem ağırlığı 50-70 kg/m‘dır.

Alüminyum profillerin yüzeyi isteğe bağlı olarak natürel mat eloksallı veya istenilen RAL renginde elektrostatik toz boyalı olacaktır.

Sistemi oluşturan taşıyıcı özellikteki alüminyum profiller min. 2 mm, yük taşımayan, dekoratif amaçlı alüminyum profiller ise min. 1,2 mm et kalınlığında olacaktır. 

Dolu Modüller, ahşap serim kayıtları ile oluşturulacak olan konstrüksiyon içine kağıt petek iç dolgu yerleştirilecek bunun üzerine her iki yüzde 6 mm kalınlığında MDF üzeri laminat veya doğal ahşap kaplama yapılır. Cumbalarda aynı kaplama veya masif ahşap kullanılacaktır.

Dolu modüllerin zemin, tavan ve duvarda alüminyum şase detayına birleşimi için üst ve alt kenarına (duvar birleşimi  varsa yan kenarına da) 12x25 mm ebatlı çıtalar monte edilir ve bu çıtalar üzerinden şase profilinin montaj detayına göre tespit edilir.

Dolu modülün yan kenarlarında cam birleşimi olduğunda temperli cam özel PVC "U" profil ve VHB şeffaf bant vasıtası ile dolu modülün yan yüzeyine yapıştırılarak tespit edilir.

Camların yan yana birleşimlerinde iki cam arasında özel şeffaf sert PVC veya Polikarbon "H" profiller kullanılır. Camın yapıştırılacak olan yüzeyindeki yapışma kalitesini olumsuz yönde etkileyebilecek olan toz ve kiri temizlemek için temiz bir bez yardımı  ile camın kenarı özel primer ile silinir. "H" profillerin iki tarafında önceden yapıştırılarak hazırlanmış 0,50 mm kalınlıkta şeffaf VHB bantların cam tarafındaki yüzeyinde bulunan koruyucu film tabakası çıkartılarak camın kenarı üzerine yapıştırılarak tespit edilir. "H" profilin diğer yüzeyinde aynı şekilde diğer cam yapıştırılarak cam cama birleşim detayı oluşturulur.  Kullanılan VHB bandın özelliği sayesinde 3 gün içinde mükemmel bir birleşim sağlanır.

Cam ve dolu modüller ile birleşimi yukarıda tarif edilen esaslara uygun şekilde yapılan alüminyum kapı kasa profilleri içine ahşap veya cam kapı kanatlarının monte edilmesi ile kapı modülleri oluşturulur. kapı kasa üniteleri proje ölçülerine göre fabrika ortamında hazırlanacak, kilit deliği açılmış olarak şantiyeye getirilecektir.

Laminat Kapı kanadının bitmiş hali minimum 42 mm et kalınlığında olacaktır. Ahşap serim kayıtları ile oluşturulacak olan konstrüksiyon içine kağıt petek iç dolgu yerleştirilecek bunun üzerine her iki yüzde 6 mm kalınlığında MDF üzeri laminat kaplama veya doğal ahşap kaplama yapılacaktır. Cumbalarda masif ahşap kullanılacaktır. Kapı kanatlarında rozetli tip basmalı kapı kolu ve barelli kilit kullanılacaktır. Kapı kanadı, alüminyum kapı kasası içerisine en az 3 adet çelik menteşe ile monte edilecektir. Menteşeler kasaya özel üç boyutlu ayar yapılabilen gömme menteşe karşılığı ile tespit edilecektir.

8 mm Temperli cam kapı kanadı anahtarla kilitlenebilen tipte basmalı kol kilit ve menteşe elemanları ile kapı kasa ünitesi üzerine vidalanarak monte edilecektir. Menteşeler kasaya özel üç boyutlu ayar yapılabilen gömme menteşe karşılığı ile tespit edilecektir. 

 

Teknik Özellikler

Sistem Kalınlığı : 100 mm,

Sistem Ağırlığı : 50-70 kg / m2 ,

Konstrüksiyon : Alüminyum taşıyıcı profillere entegre çelik yaylı klipsler,

Profil Rengi : Natürel eloksal veya istenilen RAL kodunda elektrostatik toz boya,

Cam Ebatları : Proje bazında istenilen ölçülerde,

Cam Derzleri : Cam cama birleşimde şeffaf PVC veya opsiyonel Polikarbon profiller,

Dolu Modüller : İsteğe bağlı 18mm Melamin, MDF Lam panel, sunta üzeri doğal ahşap, sunta üzeri HPL Laminat kaplama,

Ahşap Derzleri : Yatayda ve düşeyde 7 mm fuga, arka planda siyah pvc derz dolgu fitili,

Camlar : Standart çift sıra 8, 10 veya 12 mm temperli şeffaf cam,

Akustik Performans : 4+4 mm Akustik PvB Lamine cam,

Cam Dizayn : İsteğe bağlı tamamen kumlama, şekilli - çizgili kumlama, logo işleme,

Jaluzi : Yok,

Kapı Modülü : Fabrikada hazırlanmış monoblok alüminyum kasa,

Cam Kapı Kanadı : 8 veya 10 mm temperli cam,

Ahşap Kapı Kanadı : 40 mm petek dolgulu HPL Laminat veya Doğal Ahşap kaplama,

Kapı Kolu : Alüminyum veya Paslanmaz Çelik,

Kilit : Barelli kilit,

Menteşe : Kapı kasasına entegre edilen karşılığa geçerek, 3 boyutta ayar imkanı sağlayan, paslanmaz çelik veya ithal alüminyum,

Yalıtım Malzemesi : 50 mm kalınlığında mineral yün duvar levhası,

Dönüş Profilleri : 90 Derece ve istenilen açıda dönüş imkanı veren çok yönlü profiller,

Opsiyonel Profiller : Kablo kanalı ve bitiş profili.

 

Teknik çizimleri lütfen yapi@osko.com.tr

e-mail adresimizden talep ediniz.
TOP