PW 100 FUGA

Modüler Bölme Duvar Sistemleri

1977 yılından bu yana alüminyum sektöründe imalatçılığın vermiş olduğu deneyim ve birikim ile tasarlanan Pw 100 FUGA Modüler Bölme Sistemi, tamamı alüminyumdan oluşan taşıyıcı sistem, istenildiğinde yerinde sökülebilen monoblok camlı modüller, kapı modülleri ve doğal ahşap, laminat veya melamin paneller ile hazırlanan dolu modüllerden oluşan estetik ve fonksiyonel bir ofis bölme sistemidir.

 

Camlı modüllerin milimetrik hassasiyette ve özenle temizlenerek monoblok olarak fabrikamızda hazırlanması tozlu şantiye ortamında kesim ve cam temizleme işlemini ortadan kaldırmakta, , montaj hızını ve kalitesini arttırmaktadır.

 

Sistemin yatay ve düşey derzli olarak tasarlanabilmesi, tasarımcıların hayal dünyasına ışık tutmakta ve çağdaş, modern fonksiyonel mekanlar sunmaktadır. Özellikle ofislerde büyük bir sorun teşkil eden elektrik ve iletişim cihazlarının kablolarına sorunsuz ve estetik geçiş olanağı sağlar. Modül içerisinden geçirilebilen kablolar sayesinde tam modül sistemimizde elektrik priz ve anahtarlarının kolaylıkla monte edilebilmesi mümkündür. Sistem her türlü tavan ve zemin kaplama malzemesine mükemmel uyum sağlar.

 

Kapı modülerinde kullanılan kanatlar standart olarak petek dolgulu laminat yüzeylidir. İstenildiğinde ahşap kaplama natürel cilalı veya dişbudak kaplama üzeri amerikan cilalı seçenekleri de mevcuttur. Ayrıca ithal kol, kilit ve menteşe aksesuarları ile montajı yapılan 8-10 mm kumlamalı veya şeffaf temperli cam kapı kanadı opsiyonel olarak tercihinize sunulmuştur.

 

Modüler bölme sistemlerimizin ses ve yangın yalıtımı uluslararası normlara uygundur.
 

Yüksek Performans

Özel alüminyum geçiş profilleri kullanılarak, alçı levha bölme duvarlar ile entegre edilebilen sistemimiz, ses yalıtımının önemli olduğu mekanlar için tasarlanmıştır.
Camlı modüllerimizde,  4+4 mm akustik lamine veya 10 mm temperli cam kullanılabilir, böylece odadan diğer odaya ses geçişi en aza indirilir.

OSKO Pw 100- FUGA
MODÜLER BÖLME DUVAR SİSTEMİ
TEKNİK ŞARTNAMESİ

 
 
· İstenildiğinde hiçbir deformasyona uğramadan sökülüp geri takılabilme imkanı sağlayan, alüminyum ekstrüde profiller ile oluşturulan taşıyıcı sisteme, özel tasarlanmış çelik klipsler vasıtası ile monte edilebilen, dolu modül elemanları, monoblok camlı modüller ve kapı modüllerinin oluşturduğu modüler bölme duvar sistemidir. Sistemi oluşturan her bir modülü gerektiğinde diğer modüllere müdahale etmeden olduğu yerden sökebilme imkanını sağlayan bir montaj detayına sahiptir. Tüm modüller proje detaylarına göre üst üste ve yan yana monte edilebilecektir. İstenildiği takdirde hiç dolu modül kullanılmadan montaj yapılabilmesine uygun olacaktır.
· Yatayda ve düşeyde, tüm modüller arasında 7 mm genişliğinde fuga kalacaktır. Fuga içine montajın tamamlanmasından sonra siyah renkli pvc fitil monte edilir.
· Duvar kalınlığı 100 mm ‘dir.
· Sistem ağırlığı 35-60 kg/m2 ‘dir
· Sistem ses yalıtım değeri Rwp ≥ 47 db ‘ dir.
· Alüminyum profillerin yüzeyi isteğe bağlı olarak natürel mat eloksallı, veya istenilen RAL renginde elektrostatik toz boyalı olacaktır.
· Sistemi oluşturan taşıyıcı özellikteki alüminyum profiller ve kapı kasa profilleri 2 mm, yük taşımayan, dekoratif amaçlı alüminyum profiller ise 1.2-1.5 mm et kalınlığında olacaktır.
· Melamin, sunta veya mdf levha üzerine doğal ahşap veya laminat kaplamalı 18 mm kalınlığındaki ahşap panellerin arka yüzüne, taşıyıcı alüminyum konstrüksiyona montajını sağlayan alüminyum geçiş profillerinin vidalanması ile hazırlanan ahşap paneller, taşıyıcı alüminyum profiller üzerine özel çelik klipsler vasıtasıyla geçmeli olarak monte edilir. Ses ve ısı yalıtımı için 50 mm kalınlığında mineral yün izolasyon levhası kullanılır.
· Camlı modüller, taşıyıcı sistemin içine yerleştirilen bir adet monoblok camlı modül ve duvarın iki tarafından taşıyıcı profillere çelik klipsler vasıtası ile ayrı ayrı geçmeli olarak monte edilen iki adet dış çerçeveden oluşur.
· İki adet 4 - 6 mm cam arasında 25 mm şerit kalınlığında, 18 mikron et kalınlığında, buton kumanda ile kontrol edilebilen mikro jaluzinin çalışması için tasarlanmış alüminyum profillerden imal edilecek olan monoblok camlı modüller, fabrika ortamında, proje ölçülerine göre hazırlanacak, camların iç yüzünde toz, leke vb. kusurlar kalmayacak şekilde temizliği sağlanarak, kapalı monoblok üniteler halinde montaj yerine getirilecektir. İsteğe bağlı olarak camlarda şekilli kumlama yapılabilecek veya sonrasında film çekilebilecektir. Monoblok camlı modüllerin ölçüsüne uygun alüminyum dış çerçeveler fabrika ortamında preslenerek gönyelenmiş halde montaj yerine getirilecektir.
· Alüminyum taşıyıcılara çelik klips vasıtası ile geçmeli olarak monte edilebilen özel kesitli alüminyum kapı profilleri ile imal edilecek olan iç ve dış kapı kasa üniteleri proje ölçülerine göre fabrika ortamında hazırlanacak. Kasa içine menteşe karşılığı yerleştirilmiş ve kilit deliği açılmış olarak şantiyeye getirilecektir.
· Laminat Kapı kanadının bitmiş hali 42 mm et kalınlığında olacaktır.Ahşap serim kayıtları ile oluşturulacak olan konstrüksiyon içine kağıt petek iç dolgu yerleştirilecek bunun üzerine her iki yüzde 6 mm kalınlığında MDF üzeri laminat kaplama yapılacaktır. Cumbalarda masif ahşap veya 2 mm pvc kullanılacaktır. Kapı kanatlarında rozetli tip basmalı kapı kolu ve barelli kilit kullanılacaktır. Kapı kanadı, alüminyum kapı kasası içerisine en az 2 adet çelik menteşe ile monte edilecektir. Menteşeler kasaya özel üç boyutlu ayar yapılabilen gömme menteşe karşılığı ile tespit edilecektir.
· 8 veya 10 mm Temperli cam kapı kanadı anahtarla kilitlenebilen tipte basmalı kol kilit ve menteşe elemanları ile kapı kasa ünitesi üzerine vidalanarak monte edilecektir. Menteşeler kasaya özel üç boyutlu ayar yapılabilen gömme menteşe karşılığı ile tespit edilecektir.
· Sistem aynı zamanda alçak seperasyon yapmaya da uygun olmalıdır.

Teknik Özellikler

Sistem Kalınlığı : 100 mm
Sistem Ağırlığı : 30-50 kg / m2
Konstrüksiyon : Alüminyum taşıyıcı profillere entegre çelik yaylı klipsler
Profil Rengi : Natürel eloksal veya istenilen RAL kodunda elektrostatik toz boya
Modül Ebatları : Proje bazında istenilen ölçülerde
Derzler : Yatayda ve düşeyde 7 mm fuga, arka planda siyah pvc derz dolgu fitili
Dolu Modüller : İsteğe bağlı 18mm Melamin, MDF Lam panel, sunta üzeri doğal ahşap, sunta üzeri HPL Laminat kaplama
Camlı Modüller : Fabrikada hazırlanmış monoblok modüller
Camlar : Standart çift sıra 4 veya 6 mm düz şeffaf cam
Akustik Performans : 4+4 mm Akustik PvB Lamine cam
Cam Dizayn : İsteğe bağlı tamamen kumlama, şekilli - çizgili kumlama, logo işleme
Jaluzi : Düğme kumandalı, 16 veya 25 mm kalınlıklarda
Kapı Modülü : Fabrikada hazırlanmış monoblok alüminyum kasa
Cam Kapı Kanadı : 8 veya 10 mm temperli cam
Ahşap Kapı Kanadı : 40 mm petek dolgulu HPL Laminat veya Doğal Ahşap kaplama
Kapı Kolu : Alüminyum veya Paslanmaz Çelik
Kilit : Barelli kilit
Menteşe : Kapı kasasına entegre edilen karşılığa geçerek, 3 boyutta ayar imkanı sağlayan, paslanmaz çelik veya ithal alüminyum
Yalıtım Malzemesi : 50 mm kalınlığında mineral yün duvar levhası
Dönüş Profilleri : 90 Derece ve istenilen açıda dönüş imkanı veren çok yönlü profiller
Opsiyonel Profiller : Kablo kanalı ve bitiş profili

Teknik çizimleri lütfen yapi@osko.com.tr

e-mail adresimizden talep ediniz.
TOP